J.Basanavičiaus 10, LT-20107 Ukmergė Kodas 190341397
Tel. 8~340 63612, faks. 8~340 63662
El. paštas: rastine@basanavicius.ukmerge.lm.lt
Darbo laikas: I-IV 8-16.45 val., V 8-15.30 val.
Pietūs: 12.00 - 12.30 val.
Elektroninis dienynas Tvarkaraščiai Ugdymas karjerai Basakojis Projektai
  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

Nuo pat ankstyvo ryto mokykloje atsidarė Palangos insektariumo gyvų nariuotakojų paroda. Ekspozicijos pagrindą sudarė įvairių rūšių vorai – paukštėdos. Taip pat buvo eksponuojamas didžiulis skorpionas, šnypščiantys Madagaskaro tarakonai, gyvalazdės. Susirinkusiai moksleivių grupei parodos šeimininkai papasakojo apie kiekvieną eksponatą, jo kilmės regioną, „charakterio“ ypatybes, auginimo ir veisimo specifiką, atsakė į gausius klausimus.

Prieš pietus Lietuvos gamtos fondas gimnazistus ir svečius iš kitų mokyklų supažindino su šikšnosparnių apsaugos problemomis Lietuvoje ir Baltijos jūros eutrofikacija.

Su šikšnosparniais ir jų apsaugos problemomis mokinius supažindino gamtosaugos specialistas Remigijus Karpuška. Jis papasakojo apie Lietuvoje gyvenančius šikšnosparnius, paaiškino, kodėl jų nereikia bijoti, o jų kaimynystė žmogui yra netgi naudinga. Šikšnosparnių apsaugos specialistas perspėjo, kad žiemą neatsargiai lankydamiesi šikšnosparnių žiemavietėse sukeliame jiems mirtiną pavojų: prižadinti šikšnosparniai sunaudoja žiemojimui skirtas energijos atsargas ir todėl nebesulaukia pavasario.

Apie Baltijos jūros „ligas” ir skaudžiausią iš jų – eutrofikaciją, mokiniams pasakojo Lietuvos gamtos fondo komunikacijos specialistė Julija Petrošiūtė ir algologė Aistė Poškutė. Mokiniams rūpėjo sužinoti ir kokios retos rūšys gyvena Baltijoje, ir kokią grėsmę joms kelia eutrofikacija, ir kas dėl jos kaltas. Išsiaiškinę visoje jūroje vykstančius procesus, mokiniai ėmėsi per mikroskopą tyrinėti vieną lašą jūros vandens iš arti. Nustebo jame radę tiek daug įvairių dumblių ir mažų vandens gyvūnėlių: dafnijų, ciklopų. Per mikroskopo akį iš arti apžiūrėję eutrofikaciją sukeliančius dumblius ir išklausę pasakojimo apie Baltijos jūroje vykstančius procesus, mokiniai dar kartą įsitikino, koks sudėtingas ir darnus mechanizmas yra ekosistema – išsibalansavus vieno mažučio dumblio rūšies populiacijos gausai, pakrinka visos ekosistemos pusiausvyra.

 http://www.glis.lt/?pid=1&news_id=397