Ukmergės Jono Basanavičiaus komandos vaikinų krepšinio komanda ( UJBG-I) dalyvavo „ Juventus“ krepšinio lygos krepšinio čempionate. Aukštaitijos krepšinio mėgėjų asociacija organizuoja Utenos regiono ( Anykščių r., Molėtų .r, Ignalinos r., Zarasų r.,  Utenos r., Ukmergės r., Rokiškio r., Švenčionėlių r., ir Visagino m. mokinių klasių krepšinio čempionatą- „ Juventus“ krepšinio lygą. Krepšinio čempionate kasmet dalyvauja daugiau  nei 30 Utenos regiono bendrojo lavinimo komandų iš 15 regionų mokyklų.“ Juventus“ krepšinio lyga vykdoma keliais etapais: mokyklų, rajono, regionų bei finalų. Finalinėse varžybose dalyvauja 8 komandos. UJBG-I sėkmingai sužaidė čempionatą laimėjo 10 varžybų ir patyrė 1 pralaimėjimą. UJBG-I komanda iškovojo teisę rungtyniauti Dydžiosios taurės pusfinaliuose ir finaluose. Balandžio 26 -27 d.d. į Utenos daugiafunkcinį sporto centrą stipriausias Utenos regiono mokinių krepšinio komandas sukvietė jau septintasis , tradicinis ‚Juventus“ krepšinio lygos „ Finalinio ketverto“ renginys . Šventės metu vyko „ Visų žvaigždžių“ šou, pusfinaliai ir finalai, žiūrovai klausėsi „8 Kambario atliekamų kūrinių“, šokių kolektyvų „ ECHO Dance“ bei „ Argo“ įspūdingų  pasirodymų, šventę vedė Vytautas Mikaitis- vienas populiariausių krepšinio vedėjų. Šventės dalyviai susirungė tradiciniuose „ Snaiperio“ ir „ Oro karaliaus“ konkursuose.

Balandžio 26 d.  pusfinalyje UJBG-1 komanda jėgas išbandė su Anykščių „ Nepatyrę“ komanda  ir juos nugalėjo rezultatu 86-79. Rezultatyviausiai žaidė Dominykas Drazdas 33, Mantas Sviridovas 25, Domantas Gečys 10, Arnas Baltakis 8, Karolis Ruzas 6. Vakarinėje šventės dalyje komandos kapitonas Domantas Gečys, Mantas Sviridovas dalyvavo „ Visų žvaigždžių“ renginyje ir  žaidė JKL rinktinėje, kuri metė iššūkį Utenos „ Juventus“. JKL rinktinei vadovavo UJBG-I komandos treneris Saulius Grigas. Po labai aršaus mūšio sirgalių deleguota JKL rinktinė 59:43 palaužė profesionalių krepšininkų rinktinę. Tiesa, moksleivių komanda žaidė palengvintomis sąlygomis – jiems buvo skiriama dvigubai daugiau taškų. Po pirmojo „Visų žvaigždžių“ rungtynių kėlinio vyko tritaškių konkursas, kuriame taikliausią ranką pademonstravo ir snaiperio pripažinimą gavo uteniškis Dovydas Zaranka, po atkaklios serijos Domantas iškovojo 2 vietą.

Tuo tarpu po antrojo kėlinio vyko „Oro karaliaus“ konkursas. Jame netrūko emocijų, ypatingai žiūrovų dėmesį prikaustė arši dvikova finale. Galiausiai komisijos nariai nusprendė, kad labiausiai šio titulo nusipelnė Utenos  atstovas Ignas Juškevičius

Po „Visų žvaigždžių“ renginio „Juventus“ klubo prezidentas ir vyr. treneris Žydrūnas Urbonas davė išskirtinį interviu, kuriame įvertino Juventus krepšinio lygos padarytą pažangą ir įvardijo plėtros galimybes.

Balandžio 27 d. UJBG-I komanda finalinėse varžybose susitiko su aikštės šeimininkais Utenos „ Žalčių“ komanda. Po labai atkaklios ir permainingos kovos įveikė priešininkus rezultatu 94-80 ir tapo Dydžiosios taurės laimėtojais.  Rezultatyviausi žaidėjai: Dominykas Drazdas 34, Mantas Sviridovas 29, Domantas Gečys25.JKL simboliniame penketuke du Ukmergės krepšininkai- Mantas Sviridovas ir Dominykas Drazdas.

UJBG-I komandos sudėtis: Domantas Gečys (kapitonas) , Mantas Sviridovas, Dominykas Drazdas, Petras Dzežulskis, Aivaras Purvis, Karolis Ruzas, Laurynas Tyla, Arnas Balatakis, Edvinas Kerulis. Komandos treneriai Saulius Grigas, Vilma Grigienė.

UJBG-I komanda dėkoja visiems sirgaliams, kurie aktyviai palaikė viso čempionato metu, Jono Basanavičiaus gimnazijos direktoriui Valentinui Gendviliui, teisėjams ir sekretoriatui dėkojame už pagalbą ir puikų, profesionalų darbą.

Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos

mokytoja Vilma Grigienė