Pirmoji diena prasidėjo apsilankymu Aplinkos generaliniame direktorate ir susitikimu su direktoriumi žiedinei ekonomikai Kęstučiu Sadausku. Gimnazistai dalyvavo interaktyvioje diskusijoje, aptarė jiems svarbius aplinkosauginius klausimus, ateities perspektyvas, išskyrė didžiausius iššūkius.

Vėliau Europos Komisijoje vyko susitikimas su ES komisaru, atsakingu už sveikatą ir maisto saugą, Vyteniu Povilu Andriukaičiu. Jo metu buvo aptarta didžiulė vandenyno tarša, atliekose esančių cheminių medžiagų poveikis sveikatai, pabrėžta, kad esminiai problemų sprendimai turi būti priimami dabar. Staigmena tapo eurokomisaro gimtadieninis sveikinimas Ievai Gudonytei bei paruošta speciali dovanėlė.

Ekskursijos po Briuselį metu buvo aplankyti žymiausi miesto objektai: ES institucijų pastatai, Didžioji aikštė, parkai ir, žinoma, Briuselio simboliu tapusi Sisiojančio berniuko skulptūra. Smagu buvo ne tik grožėtis įspūdingais statiniais, žaviomis senamiesčio gatvėmis, bet ir ragauti tradicinių desertų - vaflių su šokoladu bei choux pyragėlių.

Kitą dieną nuveikta ir pamatyta taip pat daug. Ryte moksleiviai aplankė Lietuvos atstovybę prie ES, klausėsi Viktorijos Urbonavičiūtės paskaitos apie strateginę komunikaciją, diskutavo apie savo ir visos bendrijos ateitį. Vėliau lankytasi dviejuose muziejuose: Karališkajame gamtos mokslų muziejuje ir Parlamentariume. Laikas praleistas ne tik įdomiai, bet ir prasmingai - tai puikios biologijos, istorijos, geografijos, pilietiškumo pamokos.
Ačiū organizatoriams!