Sausio 22 dieną gimnazijos skaitykloje viešėjo charizmatiškas televizijos veidas ir jau visiems puikiai atpažįstamo balso savininkas Robertas Petrauskas. Visuomenei žinomu jis tapo ėmęs komentuoti sporto rungtynes, o vėliau – vesti TV žinių laidas. Būdamas įvairiapuse asmenybe, Robertas sužibėjo ir kaip proto mūšių organizatorius bei nepakeičiamas jų vedėjas. Tačiau visgi labiausiai visus nustebino, kai 2010-aisiais pasirodė pirmoji jo knyga – „Trečiojo reicho triumfas“. Nepaprasto kruopštumo, valios ir kūrybingumo autorius, yra parašęs dar dvi šios serijos knygas (antroji vadinasi „Lemtingi sprendimai“, 2013 m., trečioji - "BARBAROSA", 2018m.). Didelės apimties ir dar niekur kitur neskelbtų faktų bei fotografijų prisotinti Roberto Petrausko darbai verčia lenktis didžiuosius Lietuvos istorikus, kurie nesivaržydami skelbia jį esant pavyzdžiu jaunajai kartai.

Džiaugiamės, kad turėjome galimybę iš arčiau susipažinti su Robertu Petrausku, išgirsti jo įdomių pasakojimų apie istoriją bei pamąstymų apie gyvenimą.

Skaityklos bibliotekininkė