Savo rankomis surinktų arbatžolių kvapni dovana ir augantis ekologinis sąmoningumas – tai tik pora Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip öko?“ akcentų, išryškinančių pagrindinę šių metų temą – tvarumą. Spalio 19–25 dienomis visoje Lietuvoje vyko daugiau nei 130 renginių – kūrybinės dirbtuvės, konkursai, akcijos praeiviams, pranešimai, diskusijos, parodos, knygų mainytuvės, filmai.
Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos pirmokai, besimokantys vokiečių kalbos, sudarė Kahoot tvarumo tema, kurį žaisti galės visi panorėję. Nuoširdžiausiai mokiniai įsitraukė į akciją dovanoti savo surinktų arbatžolių. Reikėjo jų vokišku pavadinimu ir nauda sveikatai pasidomėti, gražiai ant pakuotės užrašyti, apie tvarumą ir ekologiją pasikalbėti. Dėkojam Vėjui ir jo močiutei už vaistažoles, jų rinko, iš anksto ruošė ir mokytoja Žydra, ačiū Austėjai P., Austėjai N. , Nedui ir Aistei už organizavimą, iniciatyvą, įsitraukimą. Visai UJBG bendruomenei linkime sveikatos!
Vokiečių kalbos dienų iniciatoriai – Vokietijos ambasada Lietuvoje, Goethe’s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).