Rugsėjo 20 d. Ukmergės JONO BASANAVIČIAUS gimnazijoje  visiems pirmokams vyko  etninės kultūros globos programos projektui skirtas edukacinis renginys. Svečiuose buvo Vilniaus universiteto komunikacijos fakulteto muzeologijos katedros docentas dr. Arūnas Puškorius, archeologas, restauratorius, kurio mokslinių interesų sritis yra odinių dirbinių įvairovė, odininkystės amato raida ir gamybos technologija XIV–XVIII a. Lietuvoje.  Mokslininkas supažindino mokinius su senuoju kapšadirbio amatu, gaminių iš odos istorija ir technologijomis bei kaip jas pritaikydavo praktikoje gaminant odinius gaminius. Edukacijos metu gimnazistai mokėsi gamybos rankomis technikų, lavino kūrybiškumą, saviraišką ir supratimą apie odos panaudojimo galimybes. Senųjų dailiųjų amatų edukatorius priartino mokinius prie tradicinės etninės lietuvių kultūros. Be to, mokiniai ne tik atminimui patys nusipynė odines apyrankes XIII a. stiliumi, bet ir sužinojo apie  pasaulio tautų kultūrų kapšadirbystę istorijos ir meno kontekste. Tad ši edukacija paliko įspūdį mokiniams ir leido jiems ugdytis tautinį tapatumą ir etnokultūrinį raštingumą, pažinti ir vertinti savo tautos ir Lietuvos tradicinę kultūrą, suprasti jos gyvybingumą ir nuolatinį atsinaujinimą, sąsajas ir skirtumus su kitomis kultūromis, suvokti save kaip tos kultūros puoselėtoją, ugdytis pasididžiavimą ja ir pagarbą kitoms kultūroms.