2022 m. balandžio 1 d. Ukmergės Jono Basanavičiaus 3-4 klasių mokiniai geografijos pamokų metu prisijungė ir dalyvavo tarptautinėje viešų geografiją populiarinančių renginių platformoje „Geografijos naktis“. Juos dalyvauti pakvietė Europos geografinių asociacijų organizacija (EUGEO), Tarptautinė geografų sąjunga (IGU) ir Lietuvos geografų draugija (LGD).

„Geografijos naktis“ - tai geografinių renginių platforma, kurią 2017 m. nacionaliniu mastu pirmąsyk inicijavo Prancūzijos Nacionalinis geografijos komitetas. Europos geografinių asociacijų organizacijos EUGEO pastangomis ši iniciatyva išplito Europoje, o įsijungus Tarptautinei geografų sąjungai IGU - visame pasaulyje. „Geografijos naktis“ pirmąkart surengta Kroatijoje, Zadaro mieste 2016 m.

Basanavičiukai leidosi į ypatingą atradimų kelionę – orientacinį žaidimą po lobių sala virsiančiu miestu.

Tam, kad galėtų atlikti žaidimo užduotis, surasti reikiamus objektus ir atsakyti į klausimus, jiems teko prisiminti miesto legendas ir istorinius faktus. Ieškoti atsakymų ir surinki visą lobių skrynią. Jų laukė net 12 slapčiausių Ukmergės miesto vietų, kurias turėjo ne tik atrasti, bet ir kiekvienoje iš šių vietų atlikti joje aprašytą užduotį.

Patyrėme geografijos galias, naudą ir jos dovanojamą pasaulio pažinimo džiaugsmą.