Balandžio 2d. (šeštadienį) 10 val. Vilniaus universitete nuotoliniu būdu vyko XXI-asis Nacionalinis mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkursas. Jame dalyvauti užsiregistravo 1295 dalyviai iš 334 mokyklų. Prie šio konkurso prisijungė ir Ukmergės Jono Basanavičiaus  keturi gimnazistai.

Sėkmės įveikiant pirmąsias mokslo kliūtis 10 val. jiems palinkėjo VU studijų prorektorius Valdas Jaskūnas, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius, Lietuvos geografų draugijos prezidentė Genovaitė Kynė ir Konkurso vadovas doc. Dr. Virginijus Gerulaitis.

Kol mokiniai jungėsi prie Vilniaus universiteto e-mokymų sistemos ir sprendė konkurso užduotis, geografijos mokytoja Daiva Prokapienė klausė įkvepiančios prof. Gintaro Valiuškevičiaus (VU Geomokslų institutas) paskaitos „Ar galime apsukti upę? (didieji vandentvarkos projektai ir jų pasekmės)“ , kur jis kalbėjo apie žmonijos mėginimus pertvarkyti natūralų hidrografinį tinklą, nukreipiant upes sau naudinga linkme.

Atidarymo renginį moderavo dr. Jurgita Rimkuvienė.

Konkursą organizavo: Vilniaus geografijos mokytojų organizacinis komitetas, Vilniaus universiteto Geomokslų institutas ir Lietuvos geografų draugija.