Lapkričio 14-18  dienomis  gimnazijos mokinių parlamento nariai  lankosi  Ukmergės miesto ir rajono mokyklų bendruomenėse,  pasakoja mokiniams apie gimnaziją,  mokinių  parlamento veiklas,  apie tradiciją lapkričio 23 dieną minėti dr. Jono Basanavičiaus gimtadienį.  Susitikimų metu  žaidžiamas pažintinis žaidimas  „Ką žinai apie Joną Basanavičių“, kurio metu mokiniai turi galimybę įsivertinti savo žinias apie tautos patriarchą,  sužinoti naujų faktų, motyvuojasi apie iškilią istorinę asmenybę panaršyti  internete.

Ši gimnazistų misija  vadinasi  „Nešame Dr. Jono Basanavičiaus šviesos žiburį“.  Artėjant jo gimtadieniui – lapkričio 23 dienai – svarbu, prasminga  atsigręžti į Jono Basanavičiaus paveldą, pasitikrinti mūsų vertybes, juk mes esame  tų didingų istorinių laikų ir asmenybių, kūrusių nepriklausomą Lietuvą,  projekcija ateityje. Mes jau buvome jų lūkesčiuose.

Gimnazistai aplankė Senamiesčio, Šilo, Pašilės progimnazijų   ir Užupio, Vidiškių ir  Dukstynos pagrindinių mokyklų  mokinius, pakvietė mokyklų komandas dalyvauti  gimnazijos protų mūšyje lapkričio 23 dieną.